Подарунок напередодні Різдва отримав Центр легеневих хвороб в Ужгороді. Сучасний відеобронхоскоп японської фірми Pentax придбано завдяки проекту Протидія туберкульозу на прикордонних територіях, що реалізується в рамках Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020.

Як розповів лікар-ендоскопіст Центру легеневих хвороб Володимир Мойсюк, нове обладнання дозволить на більш високому рівні проводити діагностику низки патологій органів дихання.

“Найсучасніша модель дозволяє не тільки якісно та чітко бачити на екрані всю картину під час обстеження, але й розрізняти тонкощі будови стінок бронхів, більш глибоко і точно дослідити їх структуру в різних режимах. Всі обстеження записуються на цифрові носії. Загалом щороку в нашому закладі здійснюється від 1,5 до 2-х тисяч бронхоскопій. Однак зараз у зв’язку трансформацію – як Центр легеневих хвороб, ми обстежуватимемо і онкохворих, і тих пацієнів, в яких є запальні процеси в бронхах та легенях” – зазначив лікар. За словами медиків, апарат такого високого класу є єдиним в нашій області і його можливості у діагностиці складних випадків захворювань чи патологічних змін в органах дихання – надзвичайно широкі.

 

 

Share Button