Одним із вагомих критеріїв успіху сучасних університетів є включення до світових рейтингів. Наразі одним з набільш авторитетних рейтингів є світовий QS World University Rankings.

Для УжНУ 15 жовтня ознаменувалося включенням до регіонального  світового рейтингу QS, а саме до 350 кращих університетів країн, що розвиваються, Європи та Центральної Азії  – QS World University Rankings : EECA (публікується з 2014 року). Саме включення до цього рейтингу є передумовою входження до світового рейтингу QS.

УжНУ вперше включено до регіонального рейтингу,  зараз університет  знаходиться на  231-240 позиції. З українських закладів вищої освіти до рейтингу входить лише 20 університетів, і УжНУ займає 11 позицію, обійшовши навіть частину столичних вузів.

Цьому передувала копітка робота команди адміністрації та міжнародного відділу  УжНУ протягом двох років, збір та перевірка багатьох критеріїв оцінювання. Укладачі рейтингу кращих вузів світу QS World University Rankings оцінюють університети за шістьма показниками: дослідницька діяльність, якість викладання, думка роботодавців і кар’єрний потенціал, кількість іноземних студентів і викладачів. Для того, щоб брати участь в рейтингу університет повинен пропонувати абітурієнтам широкі можливості навчання на бакалаврських , магістерських та  післядипломних програмах. Значну увагу рейтинг QS приділяє увагу репутації ВНЗ в академічному середовищі та серед роботодавців, тобто думку академічних експертів про навчальний процес у вузі  та думку роботодавців про випускників і якість освіти.

Метод QS World University Rankings : EECA  зберігає ключові показники глобального рейтингу,  такі  як академічна репутація, репутація роботодавців та співвідношення викладачів та студентів, але також враховує набір показників ефективності, ретельно підібраних для регіону. Цього року введений новий показник – Міжнародна дослідницька мережа.

Інтегральний бал для  QS World University Rankings 2020: EECA  обчислювався на підставі низки даних,  до яких входили: інформація про академічну репутацію навчального закладу (30%), репутація серед роботодавців (20%), співвідношення кількості студентів та факультетів (10%), кількість публікацій на факультетах (10%), міжнародна дослідницька мережа (10%), веб-імпакт (5%), кількість викладачів і співробітників зі ступенем PhD (5%), індекси цитування (5%), кількість міжнародних факультетів (2,5%) та іноземних студентів (2,5%)

У редакції рейтингу на 2020 рік Ужгородський національний університет серед перших 62% у сфері якості. Високі позиції  УжНУ  за окремими критеріями: кількістю міжнародних студентів – 61 місце, за співвідношенням кількості студентів та факультетів – на 77 позиції в загальному рейтингу.

Серед закладів вищої освіти в Україні за кількістю викладачів з науковими ступенями  УжНУ на 5 місці, за співвідношенням кількості студентів на факультетах – 15 місце, за кількістю міжнародних студентів – 15 місце.

Детальну інформацію можна знайти за посиланням – https://www.topuniversities.com/university-rankings/eeca-rankings/2020

 

Share Button