Україна з осені відновить приватизацію в умовах війни

З 1 вересня в Україні повинна масово стартувати приватизація. Верховною Радою вже ухвалено відповідне законодавство. Урядом розроблені підзаконні нормативні акти.

Про це заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час селекторної наради з керівниками областей, повідомляє Урядовий портал.

“Президент України поставив завдання запустити приватизацію з вересня. Для цього Верховною Радою прийнято відповідне законодавство, урядом розроблені всі підзаконні нормативні акти. Маємо зробити цей процес максимально швидким”, — зазначив очільник Уряду.

За словами прем’єра, держава запускає грантові програми, аби мотивувати бізнес і людей максимально створювати робочі місця.

“Мала приватизація, особливо в регіонах, де люди в селах і містечках знають об’єкти, які роками стоять і неефективно використовуються, покликана дати можливість викупити ці приміщення за справедливу ціну та розпочати роботу”, — наголосив Шмигаль.

Приватизація також повинна сприяти розширенню виробництва для аграріїв, додав він.

Що відомо

Наприкінці липня Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт №7451, який відновлює і спрощує приватизацію держпідприємств, щоб сприяти релокації бізнесу і відновлювати економіку.

Зазначимо, що заборони на приватизацію у воєнний час в Україні немає, але з 24 лютого вона була заблокована, бо не працювали реєстри та нотаріуси, а Антимонопольний комітет не видавав дозволів. Зараз ці перешкоди зняті.

Share Button

Напишіть відгук