Про це на пресконференції в Тель-Авіві повідомив посол України в Ізраїлі Євген Корнійчук, передає The Jerusalem Post.

За його словами, США, які надають фінансову підтримку проєкту “Залізний купол” вже близько 10 років, не перешкоджатимуть укладанню такої угоди. Ця система призначена для перехоплення і знищення ракет малої дальності.

Корнійчук також повідомив, що Ізраїль відхилив запит США до Німеччини на постачання протитанкових ракет Spike для України з ізраїльською ліцензією.

“Минулого тижня, наскільки я знаю точно, американці дали дозвіл на передачу протиснарядних ракет з Німеччини в Україну, а Ізраїль сказав “ні”, — сказав посол.

Він також повідомив, що “Ізраїль більше не зосереджений на війні”, а Україна практично повністю вилучена з ізраїльської преси.

“Так що війни більше немає. Я хочу, щоб ізраїльський уряд вийшов зі своєї зони комфорту і повернувся до реальності. Нам потрібна допомога Ізраїлю. Я маю на увазі, що нам потрібна військово-технічна підтримка; нам потрібен “Залізний купол”, — заявив Корнійчук.

Що відомо про “Залізний купол”

“Залізний купол” — тактична система ПРО, призначена для захисту від некерованих тактичних ракет з дальністю польоту від 4 до 70 кілометрів. Розроблено ізраїльською компанією Rafael. Кожна батарея може захищати територію площею 150 квадратних кілометрів. Перебуває на озброєнні Ізраїлю, США та Азербайджану.

Україна хоче купити в Ізраїлю систему протиракетної оборони “Залізний купол”

Share Button