Проєкт “Потяг до перемоги” — це 7 вагонів, розписаних українськими митцями. Кожен вагон присвячений окремій тимчасово окупованій території України та подвигам людей, які чинять опір російським військам. “Потяг до перемоги” вирушив у перший рейс 23 серпня з Києва і прибуде до одного із західних міст України на День Незалежності.

“Потяг до перемоги” — спільна ініціатива “Укрзалізниці”, комунікаційної агенції Gres Todorchuk та сучасних українських митців під кураторством культурної менеджерки Каті Тейлор.

“Мета проєкту — показати, що Україна пам’ятає про тих, хто знаходиться в тимчасовій окупації, що ми не забули ні про Херсонщину, ні про Донеччину, ні про Крим. Із 23 серпня потяг курсуватиме кількома маршрутами, об’єднуючи країну із заходу на схід. І ми впевнені, що одного дня він прибуде на вокзали тих міст, які поки що окуповані”, — розповідає голова правління “Укрзалізниці” Олександр Камишін.

“Коли живеш в окупації та чуєш, що люди по всій країні приєднуються до флешмобів на твою підтримку, розповідають про тебе та привертають увагу до злочинів, котрі чинять окупанти, — це надає сил боротися далі”, — говорить Максим Щербина, колишній інженер Запорізької АЕС і учасник руху спротиву Енергодара.

За словами операційної директорки агенції Gres Todorchuk Дарії Любімової, проєкт несе важливе повідомлення про те, що Україна знає своїх героїв, пишається ними і дякує за їхні щоденні подвиги.

Історії українців можна прочитати на сайті проєкту, відсканувавши QR-код на вагоні.

Share Button