УЗ все ще має намір перетворити Мукачево в пасажирський залізничний хаб для міжнародних поїздів, повідомляє cfts.org.ua.

У планах АТ “Укрзалізниця” – побудувати відсутній відрізок шляхів європейського стандарту колії 1435 мм протяжністю приблизно 500 м, дотягнувши його до залізничного вокзалу в Мукачеві.

Це випливає зі слів начальника департаменту пасажирських перевезень далекого прямування “Укрзалізниці” Олександра Красноштана, сказаних в інтерв’ю ЦТС.

“Уже є проект реконструкції колійного розвитку, для того, щоб витягнути євроколію до вокзалу і організувати там дуже зручний пасажирський хаб”, – заявив Красноштан.

“Більше того, ми бачимо інтерес і з боку приватних європейських операторів працювати з нами і їздити в Мукачево. Вони бачать тут потужний пасажиропотік. І ми повинні це робити, тому що заробляємо на цьому”, – додав він.

Також Олександр Красноштан пояснив, чому проект з продовження шляхів з колією європейського стандарту не був реалізований раніше: “Логіка” Укрзалізниці “проста – ми дуже обережно і виважено підходимо до інвестицій. Ми не хочемо вкладати інвестиції, які потім не окупаються і нікому не потрібні. Таких прикладів в минулому є маса. Для того, щоб цього не було, ми спочатку пішли шляхом мінімального вкладення і запустили рух, щоб подивитися, чи є потенціал… ми поїздили в Будапешт, запускаємо рейс в Кошице, і вже бачимо, що потенціал є “.

Нагадаємо, що зараз поїзд Мукачево-Будапешт відправляється від спеціально обладнаної платформи, побудованої в тому місці, де закінчується євроколія. Пасажирам доводиться долати відстань приблизно в півкілометра, щоб дістатися до неї від будівлі вокзалу.

Відзначимо, що в інтерв’ю ЦТС Олександр Красноштан заявив також, що приватна чеська залізнична компанія RegioJet хотіла б налагодити ж/д сполучення з Україною, запустивши поїзд до Мука.

Share Button