Відсутнє опалення, на стінах — цвіль: на Закарпатті виявили порушення у місці проживання переселенців в Мукачеві. Про це повідомили на сайті Омбудсмена України. Порушення виявили у жовтні 2022-го року, а також повторно у березні 2023-го. Про це в ефірі “Суспільне Спротив” повідомив Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

“Стало тільки гірше”

“Закарпатську область ми уже відвідували у жовтні 2022-го року. Ще тоді ми побачили негідні умови проживання ВПО. В одних приміщеннях люди проживають, готують їжу, накопичують дрова для опалення, в кутку знаходиться туалет. Ми це все зафіксували. Коли 15-го березня 2023-го року мої працівники знову відвідали Закарпатську область і мукачівський заклад, де проживають ВПО, ми встановили, що жодних поліпшень немає. Стало тільки гірше”, — розповів Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

“Керівництво займається відбілюванням своєї позиції”

Дмитро Лубінець каже, що за період опалювального сезону в місцях, де проживають внутрішньо переміщені особи, за словами людей, які там проживають, до них так ніхто і не приїжджав. “Стало ще гірше. За період зими з’явилася пліснява, умови такі ж самі нелюдські. Таке відношення до ВПО ми спостерігали у всій Закарпатській області.  Я знову написав листи на Кабмін та ОВА. Вирішив, що покажу уже публічно, яке у нас відношення в Закарпатській області до ВПО. Мені здавалося, що керівництво ОВА повинно їхати до людей і перевіряти, як вони живуть та знаходити можливості їм допомогти. Замість цього я побачив, що заступник ОВА почав публічно коментувати, що він не розуміє, на підставі яких повноважень Лубінець публічно коментує проживання ВПО”.

Омбудсмен додав, що це перший випадок, коли вони фіксують, що замість того, аби реагувати на виклики, керівництво області займається публічним відбілюванням своєї позиції. Суспільне звернулось за коментарем до представників ОВА. Наразі очікуємо на відповідь.

Share Button