Центр допомоги SOS Ukrajina 2022 у районі Старе місто у словацькому Кошице завершує роботу в четвер 30 червня. Про це на прес-конференції у середу повідомив міський голова Ігор Петровчик. За його словами, причина в меншій кількості біженців та роботі інших центрів.

Центр на вулиці Гвіздославовій почав працювати вже через два дні після початку війни в Україні і був доступний для біженців три дні на тиждень. Вони могли знайти тут продукти харчування, одяг, приладдя для дітей, взуття, шкільні та гігієнічні приладдя.

“Ми першими простягнули руку допомоги, коли біженці, особливо матері з дітьми, дуже потребували цього”, – зазначив Петровчик.

Окрім допомоги біженцям у Кошицях, гуманітарна допомога з Центру допомоги також відправилася в Україну. 22 вантажівки виїхали з Кошице, також роздали близько десяти тон різних товарів прямо в центрі.

«У деякі дні ми могли обслуговувати понад 500 українців на день, сьогодні це 80-90. Є ще один факт – вже є інші центри, які налагодили свої процеси», – пояснив мер, додавши, що міська влада та волонтери продовжуватимуть надавати індивідуальну допомогу.

«На початку потрібно було допомогти людям, які до нас прийшли. Зараз ми по інший бік берега, ми повинні допомогти українцям інтегруватися в наше суспільство», – додав Едуард Бураш, радник прем’єр-міністра Словацької Республіки з питань прикордонного співробітництва та директор Асоціації Feman.

Волонтер Сільвія Солярова розповіла, що загалом у центрі допомагали 180 волонтерів, з яких 80 словаків та 100 українців. У зв’язку з наданням матеріальної допомоги зареєстрували 88 індивідуальних благодійників, допомогли також 98 анонімних донорів та 36 більших компаній. Через прозорий рахунок в банку вдалося зібрати близько 90 000 євро.

«В основному вони використовувалися для закупівлі продуктів харчування, одягу, засобів гігієни та послуг, що надавався у центру – звісно, також деякі витрати на персонал», – уточнив Петровчик.

В Центрі також допомогли оформити статус біженця для 400 осіб, матеріально допомогли 452 сім’ям, вирішили нагальні проблеми зі здоров’ям для 47 людей.

Організували набір на мовні курси для 57 осіб та курси адміністрування для 67 осіб. Загалом допомогли 200 людям знайти роботу.

Під патронатом працівника Центру навчаються 20 студентів з України, які перебувають у Словаччині без батьків. Допомогли зарахувати до садочків, початкових класів, старших класів та університетів загалом 164 дітей з України.

За 4 місяця роботи Центру у підопічних народилося 8 малюків, а також навіть організували весілля для біженців з України.

Центр продовжить допомагати в оформленні документів в офісах та інших адміністративних завдань, необхідних для інтеграції українців.

Share Button