У Мінкульті почали кампанію із залучення інвестицій Restore для відновлення об’єктів культурної спадщини, покоджених внаслідок російської агресії.

Про це в ефірі телемарафону на Суспільному повідомив міністр культури Олександр Ткаченко.

“На сьогодні вже 492 об’єкти культурної спадщини пошкоджені або зруйновані. І компанія, яку ми почали називається Restore. Це кампанія на сайті МКіПу, там зазначені конкретні лоти об’єктів, які були зруйновані, наприклад, музей в Сковородинівці чи музей в Іванкові”, — зазначив посадовець.

Ткаченко підкреслив, що Росія цілеспрямовано руйнує українську культурну спадщину.

“Безперечно їх (об’єкти — ред.) потрібно відновлювати, тому що Росія цілить не тільки в людей і намагається захопити наші території, але й в нашу ідентичність, яку представляє наша спадщина. Це дуже символічно, що, принаймні, деякі об’єкти ми можемо почати відновлювати. Вже кілька країн погодилися взяти опіку над деякими з цих об’єктів. Важливо тепер довести цю справу до реалізації”, — наголосив міністр.

Він також додав, що у держави наявні кошти на технічне обстеження монументу “Батьківщина-Мати” задля проведення проєктних робіт стосовно зняття радянського гербу зі щита монументу.

“Далі конкурс, як має виглядати герб безпосередньо на щиті — тризуб. І після цього роботи по встановленню тризуба на монументі. Але паралельно ми починаємо роботу стосовно переосмислення наповнення самого музею Другої Світової війни. Будуть експертні дискусії стосовно цього питання. Наступного року маємо побачити зміни”, — зазначив Ткаченко.

Share Button