Місцеві кажуть: ремонту чекали майже сорок років. Тому відкриття оновленої будівлі стало справжнім святом.
У неділю, 6 вересня, у Нижній Апші відбулася важлива і довгоочікувана подія – після капітального ремонту урочисто відкрили лікарню на 20 ліжок. Медзаклад обслуговує близько 35 тисяч мешканців з Нижньої Апші та прилеглих сіл румуномовного регіону Тячівщини і Рахівщини – Глибокого Потоку, Топчина, Солотвина, Білої Церкви та Середнього Водяного. З першого квітня цього року лікарня працює як комунальне неприбуткове підприємство. Уклали фінансовий договір з Національною службою здоров’я України, яка на 60% фінансує заклад. 20% коштів на утримання лікарні повинен виділяти засновник – сільська рада. Таку ж частку лікарня має заробити самотужки.
Лікуватимуть тут як дорослих пацієнтів, так і дітей. Реформа вторинної ланки медицини поставила перед колективом закладу ряд вимог до медичного оснащення, лікування згідно з існуючими медичними протоколами та кадрового забезпечення. Від виконання цих умов залежала майбутня доля закладу. По допомогу колектив лікарні звернувся до депутатського корпусу Нижньоапшанської сільської ради та мешканців села.
Спільними зусиллями сільської влади, громад Нижньої Апші та навколишніх сіл лікарню вдалося зберегти, капітально відремонтувати та придбати необхідну апаратуру. Однією з умов для підписання угоди з Національною службою здоров’я України було устаткування палати інтенсивної терапії апаратом ультразвукової діагностики, електрокардіографом, багатофункціональним монітором, апаратом штучної вентиляції легень. Наразі все це обладнання, окрім апарату ШВЛ, закупили. Та є надія, що незабаром і цей життєво важливий пристрій з’явиться на озброєнні нижньоапшанських медиків: допомогти обіцяють в департаменті охорони здоров’я облдержадміністрації.
Інша, не менш важлива проблема, яка постала перед колективом, – брак кадрів. Зараз у закладі працюють сім лікарів, деякі з них суміщають посади, адже фахівців не вистачає. Загалом, персонал закладу нараховує 36 працівників. Відремонтовані приміщення за традицією освятили. На церемонії відкриття керівник закладу та медики подякували кожному, хто зробив внесок у розвиток закладу охорони здоров’я. Відтак мешканці села мали нагоду оглянути кабінети та палати оновленої лікарні.

Share Button