З відкритих джерел

Понад 50 членів Світової організації торгівлі (СОТ) висловили солідарність з Україною та пообіцяли допомогу та підтримку, у тому числі у післявоєнній відбудові країни.

Про це йдеться у спільній заяві, ухваленій на міністерській конференції СОТ у Женеві.

“Ми, міністри торгівлі/глави делегацій членів СОТ, зустрілися сьогодні в Женеві з нагоди 12-ї конференції міністрів СОТ, щоб підтвердити нашу повну підтримку та солідарність з народом України”, – говориться в документі.

Підписанти висловили занепокоєння наслідками війни для України та світової торгівлі, зокрема щодо постачання на міжнародні ринки низки ключових українських товарів, включаючи сільськогосподарську та харчову продукцію, добрива, соняшникову олію та важливі мінерали.

“Наслідки війни, зокрема блокування доступу України до Чорного моря, серйозно ставлять під загрозу постачання продовольства в деякі з найбільш вразливих частин світу. Це може призвести до того, що мільйони людей зіштовхнуться з відсутністю продовольчої безпеки, що посилить і без того важку ситуацію, спричинену COVID-19”, – застерегли міністри.

У зв’язку з цим вони заявили про намір підтримувати Україну та сприяти експорту її продукції. Крім того, члени СОТ пообіцяли допомогти українським аграріям продовжувати висаджувати та вирощувати зернові та олійні культури та надавати гуманітарну допомогу українцям.

“Ми також будемо шукати шляхи допомогти Україні у її відбудові, як тільки дозволять обставини”, – заявили підписанти.

Share Button