Заручниками окупації Херсона стали і працівники колишньої пенітенціарної системи, які нині підпорядковані Міністерству юстиції України. Про це розповіла керівниця пресслужби Херсонської міської ради Гаяне Оганесян, яка раніше служила у пенітенціарній системі.

“На жаль, евакуація установ виконання покарань не відбувалась, роз’яснення щодо подальшого порядку роботи в окупації співробітникам не надавалась. Вони продовжують виконувати свої функціональні обов’язки, охороняючи близько 2000 засуджених і ув’язнених”, – пише Гаяне.

За її словами, частина цих засуджених хворіє на туберкульоз і потребує постійного медичного нагляду і ліків. Окрім того, значна їх частина мають термін довічного ув’язнення, що прирівнюється до найвищої міри покарання.

“Розумієте, що це означає? Це вбивці й насильники, які завтра можуть опинитися на вулицях міста. Якщо службовці пенітенціарної системи складуть свої повноваження, не буде кому охороняти злочинців. Місто може поринути у хаос, а херсонці опиняться під подвійною небезпекою”, – каже Гаяне Оганесян.

Про наміри російських військових стосовно ув’язнених наразі нічого не відомо. Керівниця пресслужби вважає, що росіяни можуть як випустити ув’язнених на вулиці, так і дати у руки зброю й відправити вбивати українських воїнів.

“Звертаюсь до усіх відповідних органів! Ніякої евакуації засуджених і особистого складу не було й немає зараз. Доки ще не запізно, допоможіть Херсону! Надайте роз’яснення співробітникам як саме їм продовжувати нести службу у тимчасово окупованому місті? Як, піддаючи небезпеці своє життя і життя своїх сімей, не стати тим самим “зрадником”? ” – написала Гаяне.

Share Button