У Зоні відчуження перевищена доза випромінювання. Це може бути пов’язано з тим, що важка техніка ходить по забрудненій території й підіймає пил.

Це Суспільному підтвердив голова Екоцентру Сергій Кірєєв.

“По деяких пунктах перевищена у 2-7 разів. Це пов’язано з тим, що важка техніка ходить по території – підіймають пил реактивного забруднення”, – повідомив Сергій Кірєєв.

Водночас за інформацією Держаної інспекції ядерного регулювання, перевищення рівня радіації не перейшли допустимих рівнів.

“Є коливання, але вони в межах контрольних рівнів. Ми зв’язались із Екоцентром, і вони сказали, що таке підвищення могло бути через проходження військової техніки. Адже хвилі є від радіолокатора і це може бути причиною таких значних коливань. Вже і Європарламент запросив інформацію щодо цього”, – повідомила прессекретарка інспекції Тетяна Княжицька.

Що відомо

Російська війська захопили Чорнобильську АЕС, персонал станції перебуває у заручниках.

Вранці 24 лютого президент Росії Володимир Путін виступив з екстреним зверненням до громадян, в якому повідомив про рішення щодо початку військової операції на Донбасі.

21 лютого президент РФ Володимир Путін визнав правосуб’єктність самопроголошених “ЛНР” і “ДНР” і підписав відповідний указ. Путін заявив, що “Л/ДНР” визнають у межах Донецької та Луганської областей, і підтвердив, що це означає крах Мінських домовленостей.

Президент Володимир Зеленський оголосив про запровадження воєнного стану по всій Україні. Верховна рада проголосувала за запровадження воєнного стану.

Речник президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що Москва готова вести перемовини з керівництвом України про нейтральний статус України і відмову від розміщення на українській території озброєння.

Міністр охорони здоров’я Польщі Адам Недзельський повідомив, що в країні підготувати 120 шпиталів для прийняття українських поранених.

Share Button