Незважаючи на те, що у деяких містах та селах області активно прибирають радянську символіку, у Виноградові досі не позбулись кладовища та монумента з радянським солдатом.

Вже майже рік Україна бореться за свободу та незалежність, позбавляючись від “руского міра”. Разом з тим по всій країні демонтують пам’ятники у рамках всеукраїнської “декомунізації”. Але з демонтажєм деяких об’єктів ще досі є проблеми…

Раніше Mukachevo.net розповідало про те, як закарпатське село Пушкіно відмовляється не тільки не перейменувати село, а й демонтувати Альошу. Така ж ситуація з радянським солдатом у Воловці.

До прихильників “Альош” приєдналось і місто Виноградів. Тут досі стоїть цвинтар серед міста та великий монумент радянському солдату.

Ще у серпні на депутатське звернення Максима Молнара щодо поховання партизан-підпільників на головній площі міста, відповідь міського голови була неоднозначною.

У відповіді зазначається, що “переміщення пам’ятки на інше місце допускається як виняток у випадках, коли неможливо зберегти пам’ятку на місці, за умови проведення комплексу наукових досліджень, з вивчення фіксації пам’ятки”.

“…Складність полягає в тому, що процедура вимагає підготовки певного пакету документів, в тому числі проектної документації на переміщення”.

На жаль, дане питання з місця не зрушилось і до сьогодні.

До речі, у Мукачеві вже перепоховали радянських воїнів з центру міста.

Share Button