Президент Володимир Зеленський звернувся до Угорщини із закликом визначитись, кого вона підтримує у збройному конфлікті між Україною та Російською Федерацією.

Про це він заявив у зверненні до Європейської ради та народів Європи.

“Час уже вирішувати. Угорщина, я хочу зупинитися тут і бути відвертим. Один раз і назавжди. Ви маєте самі вирішити, за кого ви. Ви суверенна держава. Я був у Будапешті. Я обожнюю ваше місто. Я був багато разів — дуже красиве, дуже душевне. І такі самі люди. У вас були трагічні моменти у житті. Я був на вашій набережній. Я бачив цей меморіал. Взуття на річці Дунай. Про масові вбивства. Я був зі своєю сім’єю”, — зауважив Зеленський.

Президент закликав прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана звернути увагу на масові вбивства цивільного населення російськими військами у Маріуполі.

“Послухай, Вікторе, знаєш, що відбувається в Маріуполі? Будь ласка, якщо зможеш — сходи на свою набережну. Подивись на те взуття. І ти побачиш, як масові вбивства можуть повторюватись у сучасному світі. І це сьогодні робить Росія. Те саме взуття. У Маріуполі, там такі ж самі люди. Дорослі і діти. І дідусі, і бабусі. І їх там тисячі”, — він.

Відтак Володимир Зеленський закликав Орбана чітко визначитись зі своєю позицією щодо запровадження антиросійських санкцій, торгівлі з РФ та постачання Україні зброї.

“Ми віримо в вас. Нам потрібна ваша підтримка. Ми віримо у ваш народ”, — підсумував президент.

Share Button