У чверті населення України є ризик розвитку тяжких психічних станів через війну з Росією, яка триває вже майже рік.

Про це, як повідомляє Reuters, сказав спеціальний радник Європейського регіонального бюро Всесвітньої організації охорони здоровʼя (ВООЗ) Мішель Казачкін.

За його словами, війна в Україні не лише призвела до браку медичних засобів і персоналу, але й створила серйозну загрозу психічному здоров’ю.

“За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я, наразі кожна четверта людина в Україні перебуває під загрозою розвитку серйозних психічних розладів”, — сказав Казачкін.

Описуючи нещодавнє перебування в українському Дніпрі, Казачкін розказав, що бачив десятки військовослужбовців, госпіталізованих із “гострою тривогою, депресією та психічними розладами”.

“Психічне здоров’я стає основною проблемою охорони здоров’я в Україні. Війна та її наслідки призвели до збільшення вживання дозволених і заборонених психоактивних речовин”, — наголосив Казачкін.

Як зазначає Reuters, він також додав, що криза охорони здоров’я в Україні, як очікується, пошириться на інші частини Східної Європи та Центральної Азії. Причина цьому — “економічний спад в Росії, економіка якої тісно пов’язана з економікою багатьох інших колишніх радянських республік”.

Share Button