Так, саме четвертий. І не намагайтеся запам’ятати прізвище нового голови.

Наприклад, прізвище першого ви навряд чи без “google” згадаєте. А через місяць забудете і попереднього. Справа не у прізвищі, а в тому чим запам’ятався, які справи були зроблені, скільки нових робочих місць створено, які пункти пропуску з сусідніми країнами побудовано. Голова ОДА – це лобіст області в Києві, а не просто ножиці для перерізання стрічок на “Великому будівництві” за наші з вами податки. Це голос, який має продукувати рішення проблемних питань, вибивати реалізації і реагування. А з цим якраз важко. Адже офіс президента призначає на посаду чергового виконавця з Служби безпеки України, а це означає, що він чітко виконуватиме команди, як будь який офіцер – без обговорень. А не буде команд, то відбуватиме час до наступного голови ОДА (недовгий час).

І справа тут не в Микиті, Петрову чи Полоскову – вони хороші хлопці, а справа у системі управління, точніше її відсутності.

Які ж виклики стоять перед Віктором Микитою?

Ті ж самі, які були і раніше:

питання сміття

функціонування аеропорту

підвищення конкурентоспроможності туристичної галузі

реконструкція діючих і будівництво нових пунктів пропуску

інвестиції, виробництва, створення робочих місць

безпека у містах і селах, боротьба з наркоторгівлею (як офіцеру СБУ це йому точно під силу і не потребує вказівок зверху) та інші.

Головне – це вникнути в господарку області і прописати кроки початку реалізації планів. Та їх реалізації вже з нового року. А обласна рада мала би лише сприяти цьому процесу і допомагати. У будь якому випадку, всі учасники зацікавлені в тому, щоб закарпатці відчули хоча б мінімальні зміни у щоденному житті, у плані інфраструктури та можливостей для реалізації.

Share Button