Співробітниками Координаційно-моніторингової митниці здійснена перевірка законності ввезення з Румунії на митну територію України легкового автомобіля марки «BMW», модель «540d XDRIVE», 2020 року виготовлення, який був у використанні.

Під час перевірки документів митного оформлення у митників виникли сумніви щодо дійсної вартості автомобілів. З цією метою був направлений запит до митних органів Румунії. За результатами опрацювання відповіді, митним органом встановлено розбіжності щодо відправника, одержувача та неправдиві відомості, необхідні для визначення його митної вартості.

Вартість заявленого громадянином України автомобіля, який здійснював перевезення і декларування та подавав до митного оформлення товаросупровідні документи, становила 27 500 євро. Згідно відповіді митних органів країни відправлення встановлено, що фактично даний транспортний засіб придбано за значно більшу суму – 32 500 євро.

На підставі отриманої інформації та проведеної митницею перевірки стосовно громадянина України – перевізника, складено протокол про порушення митних правил за ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України на загальну суму 1,05 млн. грн. Санкція вказаної статті передбачає накладення штрафу у розмірі ста відсотків вартості товару та його конфіскація.

Share Button