Двоє патрульних з підрозділу прикордонної поліції у Вішеу-де-Сус (повіт Марамуреш), яке контролює румунсько-український кордон, мали передати службу колегам близько 17:00 у понеділок вдень. Але оскільки охоронці кордону не з’явилися навіть після дев’ятої вечора, прикордонний загін забив на сполох і розпочав їх шукати.

Близько сотні людей (прикордонники, поліція, жандарми, гірські рятувальники, волонтери) вирушили у нічну темряву, щоб знайти двох колег навколо Борша, де знаходиться гірський національний парк Марамуреш.

Пошукам дуже заважав той факт, що місцевість, де зникли два прикордонники, є дуже важким лісистим гірським середовищем з великими перепадами рівнів. Окрім цього, ця ділянка українсько-румунського кордону є “популярною” для контрабандистів, які сюди потрапляють через гори з Рахівського району Закарпаття.

Пошукова бригада цілу ніч прочісувала район, цьому ще заважав густий туман. Нарешті, близько шостої години ранку двох прикордонників знайшли. З’ясувалося, що вони загубилися, у районі не було зв’язку, їм довелося заночувати у гірському притулку.

Як зазначають угорські ЗМІ досить сумно, що у 2021 році румунська прикордонна служба не має незалежного від мобільної мережі спецобладнання, не оснащені звичайними GPS-пристроями.

Share Button