Європейський комісар Тібор Наврачіч зустрівся з представниками шкіл повіту Сату-Маре

Європейський комісар Тібор Наврачіч, відповідальний за освіту, культуру, молодь та спорт, відвідав округ Сату-Маре в перший день нового навчального року. Зустріч є прем’єрю, оскільки досі Сату Маре не відвідав  інший європейський комісар, окрім комісара  Румунії.

«Візит високопоставленого європейського чиновника співпадає з початком навчального року в Румунії. Він  висловив зацікавленість в освіті в повіті Сату-Маре, бажаючи включити в стратегію Європейського Союзу приклад передової практики, яку застосовує повіт Сату-Маре, що стосується  подвійної освіти “, – сказав президент Повітової ради Сату-Маре Патакі Чаба

Європейський комісар Тібор Наврачіч заявив, що в останні роки повіт Сату-Маре зазнав важливого розвитку з погляду освіти та культури, будучи прикладом  для інших повітів  Румунії, і не тільки.

“Мені приємно констатувати, що у повіті та муніципалітеті є сприятливи середовище для всіх форм освіти та культури, незалежно від етнічної приналежності, і навіть можна розглядати як моделі для стратегій Європейського Союзу. Партнерство повіту Сату-Маре з повітом побратимом в Німеччині, що стосується подвійної освіти, є хорошим прикладом того, щоб наслідували і інші повіти  Румунії. Мій візит до повіту Сату-Маре, в цей спеціальний день є визнанням результатів, отриманих повітом Сату-Маре в освітньому плані », – сказав у Свту-Маре Тібор Наврачіч.

Міський голова Сату-Маре Керешкень Габор підкреслив, що освіта та інвестиції у навчальні підрозділи є пріоритетом для Сату-Маре.

«Навчальний рік розпочався з оптимальних умов для всіх шкіл  Сату-Маре. Користуючись присутністю всіх європейських уповноважених, ми презентували європейську шкільну мережу, сатумарську освітню систему, європейські проекти, вимагаючи інформації, щоб ми могли знати, як можна спростити ці процедури”, – сказав Керешкень Габор.

Приїзд Комісара Тібора Наврачіча в Сату-Маре дав можливість зустрітися з представниками навчальних підрозділів у повіті Сату-Маре, яким були  представлені стратегії Європейського Союзу що стосується освіти. Директори шкіл представили проблеми та запропонували конкретні пропозиції щодо вдосконалення системи.

Візит до округу Сату-Маре, Європейського Комісара, супроводжували парламентарі Турос Лоран, Мадяр Лоран, державний адміністратор повіту Сату-Маре Надь Саболч і політик Чілла Хегедуш.

 

Share Button