ІННОВАЦІЙНИЙ ДИЗАЙН ВІД ОСВІТИ

      

Технологічний ліцей с.Репедя розпочав реалізацію грантового проекту  “Інноваційний дизайн освіти – основа розвитку громади ” у партнерстві зі школою – гімназією  села Вішевська Красна (комуна Бістра , повіт Марамуреш, Румунія)  та Солотвинською ЗОШ №1 ( смт.Солотвино, Рахівський район, Закарпатська область, Україна )                                                  

      Метою даного проекту є створення освітнього партнерства, яке здатне інноваційно розробити навчальну діяльність у школах, формуючи нові можливості розвитку в багатоетнічній спільноті вздовж румунсько  – українського кордону.

     Загальна вартість проекту – 323,325,50 євро,   фінансування ENI GRANT –  290,992,95 євро . Бюджет розподілений між  партнерами проекту  наступним чином :   Технологічний ліцей с.Репедя (Румунія ) – 149,380,50 євро; Школа –  гімназія села Вішевська Красна – 82620,00 євро ;  Солотвинська ЗОШ №1  – 91325,00 євро .

     Грант в сумі 290,992.95 євро  фінансується  Спільною операційною програмою Румунія –Україна  2014- 2020 (грант ENI ) Код EMS ENI 2SOFT/1.1 – 165.

     Період реалізації проекту – 2 квітня 2020 року – 2 жовтня 2021 року.

       Три освітні заклади  обговорили  поточну ситуацію та  проблеми, з якими вони  стикаються в їхній щоденній роботі, визначили як схожі труднощі так і багато спільних інтересів в освітній галузі.  Таким чином, це партнерство було ініційоване, щоб досягти реальної солідарності, знайти відповідні рішення для випускників .

      Програмою проекту передбачено :

  •  Придбання спеціалізованого обладнання та навчальні меблі, IT – обладнання та навчальне програмне забезпечення, в кожній із 3-ох шкіл будуть проведені роботи з реконструкції та модернізації  приміщень.
  • Організація та проведення навчальних та творчих семінарів з метою вдосконалення практичних навичок для 60 учнів та викладачів .  Заплановано спеціалізовані тренінги з управління школою для 12 –ти спеціалістів  – фахівців у сфері шкільного управління , а також інтерактивні курси для 10 – ти шкільних вчителів та консультантів.

              Проект пропонує  вирішення   загальних потреб, визначених як на фізичному рівні, шляхом забезпечення відповідних матеріальних умов, на навчальному рівні , шляхом розвитку практичних та специфічних навичок для студентів та викладачів, включаючи профорієнтацію та консультування , а також на стратегічному рівні , шляхом вдосконалення лідерських якостей та управління освітою для створення інноваційного бачення навчального процесу.

              Реалізація цього проекту зміцнить співпрацю та відкриє нові шляхи  для розвитку громади , налагодження партнерських відносин з бізнесом, управлінням освіти та органами місцевого самоврядування з метою створення сприятливих, конкурентних  можливостей, які диктує сучасний ринок праці.

Спеціальна операційна програма Румунія – Україна 2014- 2020 фінансується Європейським Союзом через Європейський інструмент сусідства та співфінансується державами, які беруть участь у програмі.

              Будь – яку додаткову інформацію можна отримати у керівника проекту, п. Попович Васіле, тел. +40786655176, email popovicivasile70@gmail.com,  або координатора проекту  Моніки Діну , тел. 0728820939, email monicaddinu@yahoo.com.

Share Button