Про це в ефірі інформаційного ранку на Суспільному повідомила речниця Закарпатської обласної прокуратури Катерина Хижняк.

За словами речниці, до суду скерували 6 обвинувальних актів.

“Фігуранти справ у переважній більшості мешканці Закарпаття, є уродженці інших держав, зокрема, Росії, але які мають український паспорт та проживають в Україні. Є одне провадження з тих, які скеровані до суду. Воно стосується закарпатки, яка вже раніше виїхала на територію РФ, звідки веде підривну діяльність. Зазвичай фігурують люди старшого віку”, — розповіла Катерина Хижняк.

Речниця обласної прокуратури розповіла, що колабораційну діяльність на Закарпатті кваліфікують або як кримінальний проступок, або як злочин за однією з частин статті 111-1 ККУ.

“Так, як на Закарпатті не ідуть бойові дії, то те, що визначаємо тут як колабораціонізм — це здебільшого публічна підтримка громадянами дій російських військових проти України. Також — невизнання окупації частини території України. Йдеться про підтримку у публічному просторі: у соцмережах, з використанням ЗМІ. Це кваліфікується за статтею про колабораційну діяльність”, — розповіла Катерина Хижняк.

Єдиний винесений вирок за колабораціонізм був у Берегові. За словами речниці прокуратури, місцевого чоловіка засудили у серпні на 10 років позбавлення права обіймати певні посади в органах державної влади, в органах місцевого самоврядування за поширення колабораціоністських дописів у соцмережах.

Share Button