24 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив про початок вторгнення російських військ в Україну. Вони обстрілюють та руйнують ключові об’єкти інфраструктури, проводять масовані обстріли житлових районів міст та сіл з використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню та ракет.

В Україні запроваджено воєнний стан та оголошено загальну мобілізацію. Світ запроваджує санкції проти РФ, а компанії відмовляються працювати в Росії.

За даними ООН, в Україні понад 350 загиблих і більш ніж 700 поранених серед цивільних. Реальна кількість втрат може бути вища, зазначає Управління Верховного комісара ООН з прав людини.

Водночас за даними Міноборони, у війні вже загинуло понад 10 тисяч російських солдат. РНБО створило сайт з даними про військовополонених росіян, він доступний для громадян РФ.

Російські війська намагаються захопити Київ та Харків. У передмісті Києва ідуть бої, війська РФ не дають вивезти цивільних, напередодні стало відомо, що вони беруть людей в полон. У Харкові ракетними обстрілами зруйнували центр міста, під постійними обстрілами Чернігів та Суми. Маріуполь і Волноваха в оточенні, там чекають на гуманітарний коридор.

Водночас в тих містах, куди росвійськам вдається увійти — місцеві жителі чинять спротив. Так у Херсоні люди змусили росіян покинути центр міста.

6 березня — одинадцятий день вторгнення Росії в Україну. Суспільне слідкує за оновленнями та веде текстовий онлайн. Також разом із волонтерами ми ведемо текстовий онлайн англійською мовою

Під Миколаєвом українські силовики розгромили батальонно-тактичну групу РФ. “Більшість її особового складу – колишні українські військові, які у 2014 році зрадили нашу державу і перейшли на бік РФ у Криму”, — повідомили в СБУ. Там оприлюднили список.

Share Button