Про це Суспільному розповів представник компанії медобладнання, на якому вчилися лікарі та медсестри, Артем Лісний.

За його словами, раніше такими кардіограмами медпрацівники користувалися під час виклику екстреної допомоги. Відтепер зможуть кардіограму пацієнту проводити в сімейних амбулаторіях, а дані передавати до телеметричного центру диспетчерської екстреної меддопомоги. Навчання проводитимуть впродовж трьох днів, участь у них візьмуть близько 400 медпрацівників.

Медсестра Марія Микуляк працює медичною сестрою в амбулаторії села Лазещина Рахівського району. За її словами, вдень у своєму кабінеті робить близько 15 кардіограм пацієнтам. “Це можна робити у нас у віддалених селах області, звідки далеко їхати: по кілька годин. А зараз будемо робити в амбулаторії на місці біля пацієнта й автоматично передати у кардіоцентр в Ужгород”, — розповіла жінка.

Представник компанії медобладнання, на якому вчилися лікарі та медсестри, Артем Лісний пояснив мету навчань: “Профільний лікар-спеціаліст вищої категорії, котрий абсолютно розбирається у своїй темі, в цьому випадку, це електрокардіографія, необов’язково повинен бути поряд з пацієнтом. За допомогою технологій ми цей шлях — від пацієнта з гострим станом до профільного спеціаліста, — скорочуємо і діагностичний висновок можна зробити не через дві-три години, коли цього пацієнта доправлять до лікарні, або з якимось хибним висновком повезуть до того медзакладу, а зразу. Тобто скорочується час на діагностику”.

Працівники екстреної меддопомоги вже впродовж чотирьох років роблять пацієнтам кардіограму та відправляють дані до телеметричного центру диспетчерської, розповіла лікарка екстреної меддопомоги Марія Борисенко. “Оцінюємо саму кардіограму, після того, як оцінили, ми можемо скинути її телеметрію, що ми й робимо. Якщо бачимо гострі стани, обов’язково скидаємо на телеметрію. Далі вони нам допомагають зв’язатися з кардіодиспансером і гострі стани ми веземо туди”, — каже лікарка.

Близько п’ятнадцяти кардіограм щодня надсилають медпрацівники екстреної допомоги до телеметричного центру диспетчерської, розповів лікар кардіолог-телеметрист Василь Вереш. “Надходить виклик на монітор: ми відкриваємо дані й дивимося кардіограму. Якщо є патологічні зміни на кардіограмі, яку надіслала 103 бригада, вона телефонує нам і запитує: “Ми вам надсилали кардіограму, що на ній є”, — пояснює лікар.

За словами Василя Вереша, відтепер медпрацівники амбулаторій також зможуть передавати кардіографічні дані до телеметричного центру центральної оперативної диспетчерської екстреної меддопомоги.

Share Button