Тиждень з 17 по 23 листопада 2019 року був насиченим подіями для вчителів та учнів шостого класу Німецькому теоретичному Ліцеї  імені Йоганна Еттінгера в Сату Маре, адже тут відбулась четверта мобільність в рамках проекту Erasmus + Cultivating the Sense of Entrepreneurship and Initiative by Drama.

Окрім румунських учнів, у проекті взяли участь учні та викладачі із чотирьох європейських країн – Італії, Іспанії, Португалії та Туреччини. Запропоновані та проведені протягом тижня заходи, були різноманітними, творчими та захоплюючими, постійно враховуючи основні цілі проекту – розвиток соціальних та комунікативних навичок, вдосконалення лінгвістичних знань, розвиток творчості та уяви за допомогою техніки драматизації тощо.

Команда проекту (до складу якої входили директор Марія Рейз, викладачі Марія Тіте, Камелія Ончу, Ілдіко Боднар, Река Кіралі, Анджела Добос та викладач Богдан Стана) разом з учнями та зарубіжними партнерами відвідали мерію Сату Маре у понеділок, 18 листопада 2019 р., та поспілкувались з представником управління освіти.

Потім учнів запросили на ігрову діяльність (Полювання за скарбами), щоб розкрити та познайомитися з містом.

Вівторок був днем, присвяченим театру, а заходи розпочалися з відвідування Північного театру в Сату-Маре. Після відвідування театру актор Ромул Моруцан навчав учнів у шести творчих майстернях, розкриваючи деякі таємниці акторської професії.

День закінчився відвідуванням замку Каролі в місті Карей.

Середа, 20.11.2019 також була насичена подіями. Учасники проекту відвідали історичнний Марамуреш, ознайомившись із румунськими традиціями та звичаями, а також відвідавши унікальні місця у світі, такі як Весели Кладовище в Сепенці чи монастир Берсана.

Протягом четверга учні брали участь у семінарах з професійної орієнтації, пропонованих Фондом Ганса Лінднера, де вони зміцнювали свою здатність працювати як команда та дізнавались нові речі про різні професії. Наприкінці дня їх усіх запросили на традиційний вечір – виступ, запропонований учнями танцювальної групи Німецького Ліцею під керівництвом пані учительки  Габріелли Ріст, та Дитячого садка з викладанням німецькою мовою під керівництвом пані виховательки Інгрід Лейтнер, учнів  Національного коледжу імені Іоана Славіча (вечорниці,  під керівництвом викладачки Ізабели Латіш) і, не в останню чергу, учні  хору Німецького Ліцею під керівництвом викладача Жолтта Кукі.

Щоб показати, чому вони навчились протягом тижня, учні презентували у п’ятницю створені та повторені ними твори, які сприяють дружбі, командному духу та спілкуванню та оцінили  діяльність, що проводилась в рамках цієї мобільності.

Інформацію передала координатор проекту професор Тіте Марія.

 

 

Share Button

Від Stana Bogdan