„Lupii ujgorodeni“ – Campionii hocheiului transcarpatic

Astăzi, în centrul regional Transcarpatia, pe arena  de gheață „Ice Land“ a avut loc finala sezonului de hochei  din Transcarpatia 2018-2019. La  competiția acerbă au participat  patru echipe: „Lupii ujgorodeni“, „Synevyr“, „Spartacus“, „Leoparzii  de la Șahta“.

După o luptă grea au fost  stabiliți   medaliații  cu bronz. Cu scorul de 4: 3 „Synevyr“ a învins „Spartak“ și s-au plasat pe locul al treilea. Meciul final a fost nu mai puțin încărcat de emoții, dar aproape totul a fost clar chiar din prima repriză. „Leoparzii de la Șahta“ a marcat doar un singur puc în ultima repriză, iar  scorul a fost de  5: 1. Victoria fost a  „lupilor  ujgorodeni“. După meci, câștigătorii și participanții au fost premiați de către vice-primarul orașului Ujgorod,Oleksandr Bilak, Șeful Departamentului  tineretului și sportului  din cadrul Administrației regionale de stat. Vitaliy Erfan, președintele Federației de hochei pe gheață Transcarpatia Vasile Yabryk. Au fost gratulați sportivii la  categoriile: „Cel mai bun atacant“ – Victor Mihalysko ( „Spartacus“), „Golgheter“ – ( „Lupii ujgorodeni Alexander Knyazev, „Cel mai bun apărător „- Nikolay Miklovtsi (” Synevyr „),” Cel mai bun portar „- Fedir Shandor (” Leoparzii  Sahtei „).