accident (37)

Oamenii legii clarifică circumstanțele care au provocat teribilul accident în care și-a pierdut viața o femeie de 40 de ani, iar copiii și un pasager au ajuns la spital cu răni grave.

Ieri, 4 decembrie, la ora 14:00, a avut loc un accident care a avut loc în apropierea localității Mircea din raionul Velikoberezny. Femeia de 40 de ani, din Veliky Berezniy se deplasa cu propria mașină «Peugeot-406″, la intrarea în satul Mircea a pierdut volanul și a alunecat într-un șanț lovindu-se de un copac.

În urma accidentului, soferița a murit pe loc. În mașină, se mai aflau copiii ei  – un băiat de 19 ani, o fetiță de 12 ani – și un pasager de 19 ani. Ei s-au ales cu diferite leziuni corporale și au fost duși la spitalul raional.

În acest caz poliția a deschis o anchetă penală în conformitate cu partea 2 din articolul 286 Codul penal al Ucrainei (încălcarea regulilor de circulație, provocând moartea victimei), comunică Departamentul de Comunicare al Poliției din Transcarpatia.

Share Button