Покажуть 30 фільмів під гаслом «Там де гори – там любов».
Цього року Карпатський гірський міжнародний кінофестиваль пройде в Ужгороді упʼяте. Із 20 до 22 вересня буде показано 30 повних та короткометражних стрічок, присвячених горам, спорту та суспільству.
Карпатський гірський міжнародний кінофестиваль (CMIFF) – це кінофестиваль, присвячений темі гір, екології та туризму. Кінофестиваль є важливим культурним заходом на заході України, який сприяє обізнаності про стан української екології та сприяє розвитку кіноіндустрії в регіоні. За допомогою кінофестивалю вдається збирати глядачів та кінопрофесіоналів навколо теми гір та збереження природи.
«Щороку ми готуємо програму з фільмів, знятих в контексті гір чи про гори, які нам надсилають з усього світу, і кожного року вона унікальна. Наприклад, цього року ми маємо багато фокуса саме на фільмах з України про українців в Карпатах, і також ми покажемо два фільми на важливу для нас сьогодні тему адаптації й туризму в горах людей з інвалідністю. В короткометражній документальній секції про соціум ми зібрали фільми про втрати під час війни та рефлексії на неї. Таким чином цьогорічна програма розказує нам більше про нас самих, наші втрати, волю до життя та про гори, які лікують та надають сил рухатись далі», — розповів директор фестивалю, режисер Дмитро Грешко.
Фільми-переможці 2024-го року буде визначено шляхом глядацького голосування та за участі членів Спілки кінокртиків України.
До програми увійшли повнометражні документальні стрічки з України, Чехії та Франції та короткі метри різних жанрів з понад 15 країн світу. Серед них – новий фільм Марисі Нікітюк («Коли падають дерева»), переможець LINOLEUM та багато іншого.