duminică, iulie 21, 2024
spot_img
AcasăКультураДва варіанти перебування в країні: Чехія визначила майбутнє українських біженців

Два варіанти перебування в країні: Чехія визначила майбутнє українських біженців

Вчора, чеський уряд ухвалив зміни до законопроєкту Lex Ukrajina, який визначає 2 варіанти подальшого перебування в країні українських біженців.

Згідно законопроєкту, тимчасовий захист для українців в Чехії продовжено ще на рік (до березня 2026 року). Процедура оновлення візи буде така сама, як раніше – спочатку електронна реєстрація, потім особистий візит до відділення МВС. Це відбуватиметься після нового року.

Як і анонсувалося, українцям запропонують перейти на довгострокове проживання (dlouhodobý pobyt). Дозвіл надаватиметься на 5 років.

«Довгострокове проживання не замінює тимчасовий захист, але пропонує альтернативу для тих, хто хоче жити в Чехії тривалий час і відповідати умовам, які зазвичай повинен виконати іноземець, щоб отримати тут стандартний вид на проживання», – сказав віце-прем’єр-міністр Властіміл Валек.

Умови: безперервне перебування в Чехії з тимчасовим захистом протягом 2 років, дійсний паспорт, відсутність проблем з законом, наявність роботи та економічна самодостатність (не отримує гуманітарну допомогу), зареєстроване місце проживання, діти відповідного віку мають відвідувати школу.

За словами Властіміла Валека, біженці зможуть перевірити, чи відповідають вони умовам. Посадовець додав, що про масову видачу дозволів на довгострокове проживання не йдеться. Його отримають кілька десятків тисяч біженців.

Реєстрацію бажаючих перейти на довгострокове проживання розпочнуть орієнтовно в середині наступного року. Варто зазначити, що подаватися має вся родина.

Щоб потім перейти на постійне проживання в Чехії потрібно буде прожити тут 5 років. У випадку тимчасового захисту рік зараховується як півроку.

Законопроєкт ще має затвердити чеський парламент.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -spot_img

Most Popular

Recent Comments