miercuri, mai 22, 2024
spot_img
AcasăНовиниЛубінець: Україна передала Катару список із іменами 561 дитини, вивезеної до РФ

Лубінець: Україна передала Катару список із іменами 561 дитини, вивезеної до РФ

Україна передала Катару список із іменами 561 української дитини, яких незаконно вивезли окупанти РФ. Цей список вже у російської сторони.

Про це повідомив Уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець у четвер, 25 квітня за підсумками дводенних перемовин у Катарі.

Лубінець наголосив, що перемовини щодо повернення українських дітей ведуться за посередництва Катару, прямих переговорів України з Росією – не було.

Коментуючи результати перемовин у Катарі, Лубінець відзначив, що, окрім передачі списку, наразі очікується повернення групи українських дітей додому.

Також обговорили питання повернення так званих “статусних” дітей: дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування.

“Ми наголосили, що юридично між біологічними батьками й офіційними всиновлювачами чи піклувальниками немає різниці. Тому РФ зобов’язана повертати дітей, незалежно від їхнього статусу”, — пояснив омбудсман.

За його словами, Катар погодився прийняти перший список дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування і пропрацьовувати питання щодо їхнього повернення в Україну. Лубінець відзначив, що таких дітей може бути понад 3600.

Крім того, Лубінець повідомив, що Катар погодився брати участь у перемовинах з РФ щодо повернення цивільних громадян, які були незаконно затримані Росією.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -spot_img

Most Popular

Recent Comments