miercuri, mai 22, 2024
spot_img
AcasăНовиниМожлива мобілізація ув'язнених в Україні

Можлива мобілізація ув’язнених в Україні

В Україні розглядають можливість мобілізації до війська людей із судимістю, тих, хто перебувають у місцях позбавлення волі, а також і довічно увʼязнених.

Про це у коментарі Суспільному сказала заступниця міністра юстиції України Олена Висоцька.

Щодо довічно ув’язнених, вона зазначила, що таких в Україні наразі майже 1600 осіб.

„І їх характеристики, і їх стан, і стан здоров’я, і моральний стан, і бажання долучитися у них також різне. Тому ми перш за все бачимо перевагу в тих, хто замотивований. А вже по-друге, шукаємо юридичні конструкції, юридичні можливості звільняти таких людей, для того, щоб вони допомагали відсікати агресію”, — сказала урядовиця.

Висоцька водночас уточнила, що наразі уряд у першу чергу розглядає можливість залучення до війська тих засуджених, які вже відбули покарання.

„Тому в проєкті закону, який зараз розглядається про мобілізацію, ми передбачаємо саме таку можливість – надати людям, які мають судимість, тобто які є вільними, вже відбули покарання, жодних претензій у країни до них з юридичної точки зору немає, щоб цей статус не заважав їм в першу чергу”, — зазначила вона.

За словами заступниці міністра, розглядається також варіант, щоб ув’язнені або люди з судимістю виконували допоміжні функції у війську, і це б було „доречніше, ніж просто перебувати у в’язниці”.

Раніше голова Міністерства юстиції України Денис Малюська запропонував мобілізувати засуджених без їх згоди, заявивши, що захищати країну — це обовʼязок кожного.

За даними пенітенціарної статистики Ради Європи, станом на січень 2020 року, кількість ув’язнених в Україні складала 52 609 людей.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -spot_img

Most Popular

Recent Comments