miercuri, aprilie 24, 2024
spot_img
AcasăАдміністраціяУкраїнцям кардинально перерахують пенсії за лічені дні

Українцям кардинально перерахують пенсії за лічені дні

В Україні з 1 березня підвищать пенсії приблизно 10 млн осіб на 8%. Підвищення в розмірі 600 грн отримають ті, хто зараз має пенсію в розмірі 7500 грн. Це абсолютна меншість українців.

При тому, як розповідають в Мінсоці, середній розмір прибавки до пенсії складатиме всього 322 грн. Розмір індексації обчислено на базі остаточних офіційних показників розвитку економіки у 2023 році: інфляція у розмірі 5,1%; зростання середньої заробітної плати, з якої сплачено страхові внески – 7%. А отже, зростання пенсій перекриє зростання цін за 2023 рік.

У 2024 році вдруге поспіль ми індексуємо найнижчі пенсії. До 2023 року такі пенсії під індексацію не потрапляли. Раніше пенсіонерам з найнижчими пенсіями, зазвичай, підвищувався не весь розмір пенсії, а лише та її частина, яка обчислюється за страховою формулою і яка зазвичай „поглинається” іншими складовими пенсійної виплати, так що загального зростання розміру пенсії не відбувалось”, – повідомляють в Мінсоці.

Середній прогнозний рівень зростання пенсій після індексації – 322 грн, розмір середньої пенсії в Україні зросте з 5 395 грн до 5 717 грн. Відповідно до прийнятої постанови, з 1 березня будуть індексовані пенсії для:

9,5 млн „цивільних” пенсіонерів, яким пенсію призначено на загальних підставах

596 тис. пенсіонерів силових відомств

97,8 тис. осіб, які отримують пенсію по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, внаслідок Чорнобильської катастрофи

Крім того, з 1 березня будуть проіндексовані щомісячні страхові виплати для 161,4 тис. потерпілих та осіб, які мають право на щомісячні страхові виплати у разі смерті потерпілого.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -spot_img

Most Popular

Recent Comments